Gabinet stomatologiczny lek. dent. Kamil Siastała

POZNAJ OFERTĘ UMÓW WIZYTĘ

Zakres usług

W naszym gabinecie oferujemy usługi z zakresu:

Profilaktyka - Dzisiejsza profilaktyka dentystyczna zajmuje się zapobieganiem powstawania groźnych chorób zębów i przyzębia, a przede wszystkim to podstawowy element leczenia próchnicy i paradontozy. Skuteczna profilaktyka i higiena to wielokierunkowe działanie, w skład którego wchodzi: edukacja, utrwalanie właściwych nawyków higienicznych, regularne wizyty kontrolne oraz zabiegi profilaktyczne dostosowane do wieku i problemów Pacjenta takie jak:

Scaling (usuwanie kamienia nazębnego) - Nieusuwana płytka bakteryjna przekształca się w kamień nazębny, który prowadzić może do paradontozy, czyli chorób dziąseł, przyzębia, a w konsekwencji do rozchwiania i utraty zębów. Aby temu zapobiec, zaleca się regularne (co 6 miesięcy) zabiegi higieny polegające na usunięciu kamienia i osadu. Do bardzo dokładnego oczyszczania zębów z kamienia służą ultradźwięki. Usuwanie kamienia przy pomocy ultradźwięków jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i nie powoduje uszkodzeń szkliwa.

Lakierowanie zębów (fluoryzacja) - Fluoryzacja to zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Zabieg ten polega na aplikacji znacznych dawek fluoru bezpośrednio po oczyszczaniu zębów. Wtedy fluor jest lepiej przyswajalny przez twarde tkanki szkliwa. Zęby uzyskują ochronę przed szkodliwymi kwasami wytwarzanymi przez bakterie jamy ustnej. Dodatkowo zabieg remineralizacji szkliwa hamuje proces próchnicotwórczy i pozwala zachować zdrowe zęby przez długi czas.

Lakowanie bruzd - Lakowanie czyli uszczelnianie bruzd to metoda, którą zaleca się stosować głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę. Lak osłania bruzdy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych (np. cukrem). Zęby powinno uszczelniać się zaraz po wyrżnięciu całej powierzchni żującej.

Lapisowanie zębów - Lapisowanie jest zabiegiem stosowanym u dzieci w celu zaimpregnowania zębów mlecznych, które zostały zaatakowane przez próchnicę. Dzięki zabiegowi lapisowania zmienione chorobowo tkanki zęba ulegają wysyceniu substancją o działaniu bakteriobójczym – nie cofa to zmian które zaszły, ale zapobiega ich progresji. Zabieg lapisowania polega na nałożeniu preparatu na osuszone, zmienione powierzchnie zębów i nie powoduje doznań bólowych u dziecka. Taką procedurę należy powtórzyć jeszcze 4 razy w odstępach okołotygodniowych. Po 3 miesiącach cała seria jest powtarzana.

Stomatologia zachowawcza - Zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem próchnicy oraz odbudową zniszczonych przez tę chorobę zębów. Niezwykle ważne jest to, aby zmiany próchnicowe usuwać w jak najwcześniejszym stadium, dzięki czemu leczenie jest proste, mało inwazyjne i tańsze. Dlatego kwestią olbrzymiej wagi są regularne kontrole stanu zębów, które pozwolą na wczesną diagnostykę i szybkie podjęcie leczenia. W ramach stomatologii zachowawczej proponujemy:

  • leczenie próchnicy zębów stałych
  • leczenie próchnicy zębów mlecznych
  • odbudowa zębów na wkładzie z włókna szklanego

Stomatologia estetyczna - wybielanie zębów (żywych i przebarwionych martwych), korekta kształtu, licówki kompozytowe.

Wybielanie zębów - Wybielanie to doskonała i skuteczna metoda na uzyskanie idealnego efektu estetycznego i przywrócenie śnieżnobiałego uśmiechu. Wybielanie pozwala skutecznie walczyć nawet z trwałymi, ciemnymi przebarwienia np. od kawy, wina czy palenia papierosów. Dzięki zabiegom wybielania w naszym gabinecie odzyskasz lśniący i piękny uśmiech.

Endodoncja - Popularnie nazywana leczeniem kanałowych, to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zęba. Leczenie kanałowe konieczne jest w przypadku pojawienia się nieodwracalnych stanów zapalnych miazgi, wywołanych między innymi próchnicą, urazami i stanami zapalnymi przyzębia. W ramach endodoncji oferujemy:

  • Maszynowe opracowanie kanałów korzeniowych -to podstawowa metoda leczenia zęba w ramach endodoncji. Jej głównym celem jest uniknięcie jego ekstrakcji, czyli, potocznie mówiąc, wyrwania. Powody, dla których może wystąpić ryzyko usunięcia zęba i którymi zajmuje się ten dział stomatologii, to głębokie ubytki próchnicowe, a także zgorzele lub martwica miazgi. Oprócz tego leczenie kanałowe może być konsekwencją mechanicznego urazu zęba, a także problemów powstałych na skutek nieprawidłowego leczenia w przeszłości. Wykonuje się je także przed leczeniem protetycznym. Dzięki temu, że kanały korzeniowe można opracować maszynowo, leczenie endodontyczne nie jest już powodem do wielogodzinnych i powtarzalnych wizyt u dentysty. Opracowując kanały korzeniowe narzędziami maszynowymi, cały proces jest nie tylko dużo krótszy, ale także bezbolesny. Oprócz tego całkowicie zniknęło ryzyko nawrotu stanu zapalnego miazgi, a tym samym konieczności powtarzania leczenia kanałowego.
  • Szczelne wypełnianie kanałów metodą gutaperki na ciepło

Protetyka - Jest dziedziną zajmującą się odtwarzaniem pojedynczych lub mnogich braków zębowych, korektą kształtu, koloru i ustawienia zębów a także odbudową złamanych lub zniszczonych próchnicowo koron zębów. Zabiegi te maja na celu odtworzenie funkcji i estetyki uzębienia. Utracone struktury mogą być odbudowane przy użyciu: koron, licówek, wkładów koronowo-korzeniowych, mostów (uzupełnienia stałe), protez (uzupełnienia ruchome) lub protez kombinowanych(protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków lub koron teleskopowych). Uzupełnienia stałe są trwale zamocowane w ustach Pacjenta. Uzupełnienia ruchome powinny być wyjmowane przez Pacjenta w celu wykonania zabiegów higienicznych oraz na czas nocnego odpoczynku.

Periodontologia - to dział stomatologii zajmujący się chorobami tkanek otaczających ząb – czyli przyzębia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, iż w chwili obecnej tylko ok. 6% Polaków ma całkowicie zdrowe przyzębie, a schorzenia te stanowią drugą (po próchnicy) przyczynę utraty zębów u osób dorosłych. Ładny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby, a także zdrowe dziąsła. Objawy takie jak: odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość na zmiany temperatury, wydłużanie się koron zębów, powstawanie szpar między zębami, przemieszczanie się zębów, rozchwianie czy nawet ich utrata, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie, obrzęk i zaczerwienienie dziąseł świadczą o chorobie dziąseł i innych tkanek otaczających zęby - paradontozie. We wszystkich powyższych problemach z pomocą przychodzi dziedzina stomatologii zwana periodontologią.

Chirurgia stomatologiczna - Podstawowym zadaniem chirurgii jest usuwanie zębów, których nie można wyleczyć zachowawczo, endodontycznie, protetycznie. Zęby z bardzo dużymi zmianami próchnicowymi , o dużym stopniu ruchomości, ze złamaniem korony głęboko poniżej linii dziąsła, z rozległymi zmianami okołowierzchołkowymi kwalifikują się do ekstrakcji

Umów się już dziś!

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie i umów się na wizytę:

tel: 531 736 767, email: biuro@kastdent.pl